Anotace festival Miluj svůj život

Nakresli svůj život-praktický workshop s intuitivní kresbou-malbou

 

V životě nám často chybí tvořivost a schopnost projevit se. I ti, kteří vypadají, že mají kreativity dostatek (např. umělci), často jedou stále ve stejných kolejích a tvoří jen v těch mezích, které důvěrně znají. Až do doby, než jim padne do cesty pomyslný vyvrácený strom. Tehdy je třeba jít hlouběji pod povrch a podívat se i na jiné stránky našeho potenciálu, které nám zůstávaly dosud skryté.

A právě intuitivní malba a kresba nám může pomoci rozhýbat se a jít stále pod povrch věci. Přestaneme hledat stále dokola ve vodách, které důvěrně známe a které nám jistě mnoho daly, ale nyní již neskýtají mnoho pro náš růst a vývoj. Začneme se dívat na náš život jinak, barevněji, plastičtěji. Životní změny přestáváme chápat jako nutné zlo a stávají se pro nás láskyplnými výzvami.

Na tomto krátkém workshopu se naladíme na náš tvůrčí základ a podíváme se do zákoutí, která jsme dlouho nechávali skrytá, protože nás odsud z různých důvodů někdo vyhnal. Možná jsme to byli i my, kteří si ze strachu z trestu zavřeli dveře k něčemu, co nám teď v životě chybí a zoufale to hledáme ve všemožných náhradních aktivitách. Ukážeme si, že nikdo z nás není bez daru a bez talentu a že ze slepé uličky vede cesta přes přijetí našeho vnitřního tvůrce.

 

S sebou: Pastelky nebo i pastely, prostě cokoliv, s čím se vám dobře pracuje nebo co vás přitahuje, papíry na malování a kreslení (obyč. silnější čtvrtky A3), šátek na oči.

 

O lektorce:

Jmenuji se Lada Záhlavová a narodila jsem se v roce 1981 v Třinci. Žiji a tvořím v Hradci Králové. Věnuji se zejména individuálním terapiím. Nejčastěji nás při sezeních doprovází barvy, krystaly a tarot. Vyvinula jsem si své vlastní postupy, snažím se nikoho nekopírovat.

 

Mým přáním je předat Vám radost ze života a z pestrosti Vašeho potenciálu. Radost je velmi důležitá esence proto, abychom dokázali uchopit a rozvinout náš potenciál. Náš potenciál je obrovský a čím lépe dokážeme jeho stránky propojit, tím větší hojnost a štěstí zažíváme v tomto světě.  Naše poslání totiž není definovatelné slovy. Definujeme-li ho příliš jednoznačně, omezíme tím sami sebe. Proto se nám často stává, že se zasekneme. Toto bývá signál, že náš nástroj používáme příliš dlouho jen z jedné strany. Pokud jej lépe ohmatáme, dovolíme si jej použít i obráceně, zjistíme, že se vše najednou zase rozhýbe. A o tom to je. Neuvíznout v síti představ, které vznikly na základě toho, co jsme poznali do určité doby. Nikdy totiž nevíme, jaké poklady v sobě ještě objevíme.  Přeji Vám mnoho krásných objevů a těším se na setkání s Vámi v poradnách v Hradci Králové, Praze i Českých Budějovicích, ale i jinde.

 

Více se o mně dozvíte na stránkách mé poradny zde: https://www.probuzeni-v-radosti.cz/par-slov-o-mne/