Anotace festival Miluj svůj život

Milé a nádherné lidské bytosti …………

Vážení přátelé jak se vám líbí, či nelíbí, toto oslovení? Všichni jsme tím, co výše uvádím, pouze o tom většina lidské civilizace neví. Proto svět vypadá tak, jak vypadá. Často ve svém okolí slyším, že čím dál více lidí se zajímá o duchovno. Asi ano, jenže zajímat se o duchovno nestačí, duchovnem je třeba žít a to tady a teď. Prví přednášku jsem měla na úplně prvním ezoterickém festivalu v Rokycanech, který se konal v přelomu roku 1999 - 2000. Dost dlouhá doba, že? Neustále si o duchovnu povídáme k tomu zkoušíme různé duchovní techniky. Kdo z nás má odvahu duchovně skutečně žít? Na takovouto radikální změnu potřebujeme opravdu notnou dávku odvahy, protože se nám radikálně změní život a to naše okolí často jaksi nechápe. Položme si každý z nás otázku : opravdu žiji skutečně duchovně, čili moudře? Lžeme si a pak si následně lžeme, že si nelžeme. Myslíte si, že tato věta nedává smysl? Popřemýšlejte o ní.

Podstata maximálně neprospěšného lidského omylu je destruktivní srovnávání a to od počátku lidské civilizace, které způsobuje existencionální utrpení a k tomu spousty dalších problémů. Jak vypadá srovnávání konstruktivní? Ano technologie jdou dopředu, ale lidská moudrost jaksi pokulhává. Z generace na generaci předáváme spousty neprospěšného. Nemůžeme za to, co kdo do nás v dětství vložil, ale budeme celý život trpět, pokud s tím v dospělosti nic neučiníme. A na duchovní cestě se samozřejmě ani nehneme a dokonce třeba začneme „páchat dobro“, které bývá často po zásluze potrestáno. Nejvíce prostřednictvím naší psychiky. Vše se děje v naší hlavě čteme ve spoustě literatury. Plná hlava myšlenek získaných v dětství.

Je šance hlavu vyčistit bleskovým způsobem? Ano, tato šance je. Věříte, či nevěříte? Víra, tím nemyslím jen víru v boha, víra jako taková je nedílnou součástí odvahy. Jsem dvacet let masérkou čínských masáží, vyslechla jsem za tu dobu spoustu lidských příběhů, vím co lidská psychika dokáže a jak je někdy těžké ji změnit. Těžké a zároveň docela jednoduché, přece se říká, že když se chce, tak jde uskutečnit cokoliv. Jen uvěřit a probudit v sobě tu odvahu. O tomto a ještě spoustě dalšího si popovídáme a proložíme příklady z onoho obyčejně nádherného lidského života. Prostě budeme rozmlouvat o životě tady a teď a třeba proložíme také trochu oním duchovnem. Co takový ráj na planetě Zemi, líbil by se vám? Žádná problém, jenom opravdu z celého srdce chtít. Mám pravdu, nebo nemám? Co myslíte ? Ještě dodávám: nikdy nebude na nebi jako na zemi, může být pouze na zemi jako na nebi. Spousta z nás se domnívá, že tam nahoře vše funguje stejně jako na zemi. Existuje vůbec boží trest, či trest karmický? Moc nevěřím. Trestem ,či spíše důsledkem je neprospěšný život tady a teď. Závěrem slova moudrých : „práce na sobě je práce nejtěžší, proto se jí věnuje tak málo lidí“.

Květa Žilincová