Anotace festival Miluj svůj život

Na workshopu se budeme zabývat diagnostickou kresbou situace, která zachycuje aktuální stav tady a teď, ale můžeme se podívat i do minulosti nebo budoucnosti.

Pokusíme se kresbou zachytit energii vztahu s druhým člověkem, to jak se vzájemně ovlivňujeme. Nejen co vidíme, ale jaké je to pod tím, jaké je to ve skutečnosti. Nemusíme se věnovat jen partnerům, ale můžeme se podívat i na vztahy s kolegy na pracovišti, nebo s ostatními členy naší rodiny. V každém vztahu jsou nejméně dva lidé a každý vnáší do vztahu svoje představy, očekávání a nastavení. Takže nemůžeme nic svádět na druhé, jedna polovina problémů je naše. 

Naše okolí se k nám chová stejně, jako se chováme my sami k sobě. Až se naučíme být pro sebe tím nejdůležitějším člověkem, budeme stejně důležití i pro druhé. Jakmile dovolíme sobě i druhým lidem být tím, kdo skutečně jsme, nebudeme trvat na našich představách, jací by měli být, a dovolíme si sami naplňovat svoje představy o sobě, stanou se naše vztahy harmonickými. 

Pomocí kresby se podíváme, jak jsme na tom ve vztahu s druhými lidmi a sami k sobě a co pro sebe můžeme udělat, abychom se naučili mít se rádi takoví, jací skutečně jsme. A co pro sebe potřebujeme, abychom se mohli plně přijímat.

A pokud objevíme nějakou disharmonii nebo problém, pomocí čistících a harmonizačních obrázků s podporou afirmací vyčistíme, co nám bude dovoleno. Aby se uzdravily naše vztahy nejen s druhými lidmi, ale i náš vztah k sobě samému a tím se zlepšil náš život.

Na workshop si sebou přineste tužku, nebo pastelky, dostatek papíru, podložku a touhu otevřít své srdce.

Více na www.barvysrdce.cz