Anotace festival Miluj svůj život

Fritovaná zelenina v těstíčku nebo-li tempura. Možná se divíte, co dělá ve zdravém jídelníčku. Možná si myslíte, že fritování je technika přípravy, která se se zdravím neslučuje. Jenže – občas konzumovaná tempura nás dokáže uspokojit a zahnat nám chutě na různé druhy potravin daleko méně vhodné – např. čokoládu, výpečky, škvarky, řízky, klasické masové karbanátky a další. Klíčové jsou body, jako výběr oleje na tuto přípravu, no a také mistrovské zvládnutí této techniky tak, aby zelenina nebyla olejem nacucaná, ale jen díky němu získala svou křupavost na povrchu a vláčnost uvnitř.

I když je to naprostá delikatesa, tempura není ani zase tak veliká věda a navíc je to pokrm i dosti levný a rychle připravený. Tempuru potřebujete zejména, pokud chcete zdravě vařit pro dospívající děti a muže, protože tímto způsobem budou uspokojeni a opravdu si budou užívat i zdravý talíř. Tempura je také skvělá volba pro různé slavnostní příležitosti a můžete ji s klidným srdcem předložit i návštěvám zdravou výživou nepolíbeným!

Jako již tradičně na přednášku donesu ochutnávku - a to tentokrát zkrátka hotovou tempuru. Ať si ji můžete vyzkoušet na vlastní chuťové buňky.

Více na www.kyselove.cz