Anotace festival Miluj svůj život

Jóga smíchu je jedinečný a ověřený přístup, založený na faktu, že každý z nás se může smát bez důvodu, bez vtipů či humoru. Smích vyvoláváme díky kombinaci cvičení založených na smíchu ve skupině, očním kontaktu a dětské hravosti, což po chvíli obvykle vede k přirozenému a nakažlivému smíchu. Název jóga smíchu vychází z toho, že kombinujeme cvičení smíchu s jógovým dýcháním, které dodává do našeho těla a mozku více kyslíku, což v nás vytváří pocit zdraví a energie. Koncept jógy smíchu je založen na vědecky ověřeném faktu, že lidské tělo nedokáže rozlišit mezi „předstíraným“ a „opravdovým“ smíchem, pokud se smějeme dobrovolně na základě našeho rozhodnutí se smát. Oba tyto smíchy mají pro naše tělo i mysl stejný přínos. Jógu smíchu vyvinul indický lékař Dr. Madan Kataria v roce 1995, když založil první Klub smíchu. Od té doby vzniklo více než 10 tisíc klubů smíchu v sedmi desítkách zemí celého světa.

Vždycky jsem se ráda smála, ale to, co jsem prožila na kurzu učitelů jógy smíchu, který v květnu 2011 ve Švýcarsku vedl Dr. Madan Kataria, mi zase posunulo hranice o pořádný kus dál.

Věra Štěpánková - Jako správný blíženec, v sobě spojuje dvě osobnosti. První je absolventka zahraničního obchodu a následně MBA, osoba s dvacetiletou praxí v řídících funkcích mezinárodních firem. Druhá pak od poloviny devadesátých let hledá odpovědi i na jiné, mnohdy ne tak logické otázky, a prochází nejrůznější kurzy napomáhající osobnímu růstu.

V současnosti se věnuje zejména koučinku a metodě THETAHEALING®, ve volném čase pak pravidelně v knihovně v Praze-Suchdole vede setkání jógy smíchu. Na své práci si cení zejména možnosti provázet klienty na cestě osobního rozvoje, pomáhat jim zlepšovat osobní, ale i profesní život, být spokojenější po psychické i fyzické stránce.

Více na www.verastepankova.cz