Anotace festival Miluj svůj život

Jedná se o pradávnou moudrost východních obyvatel – Číňanů. Po celá staletí sbíraly a skládali jednotlivé střípky této moudrosti jejíž prameny už asi nedohledáme. Nejstarší písemné materiály o tomto umění - nastolit harmonii v jakémkoli prostředí ať už se jedná o obec, tedy úroveň makro, nebo o běžnou úroveň a jakýkoli příbytek, dům, byt, chatu, učebnu, dílnu či kancelář, dále i o mikro úroveň jíž je psací stůl, prostor v autě apod. pocházejí z doby 5 000 let před naším letopočtem. Jsou tedy asi 7 000 let staré. A to už se o nich psalo, pak tedy tento princip musí být i mnohem starším.

Tento princip je tedy schopný vytvořit harmonii pro kohokoliv a to v oblasti zdraví, prosperity i vztahů. Jedná se tu doslova o jakýsi návod na plnohodnotný život. Obdobou tohoto principu je i Indické „Vastu“ avšak nedoporučuji tyto principy kombinovat.

V západních zemích se spíše lidstvo zaměřovalo na Geomancii – vyzařování různých linií, krajinných celků, horstev, vodstva, posvátných míst, kultovních objektů a katedrál. V menší míře pak našimi přírodními scenériemi - parky a zahradami.

V přednášce o tomto umění v podání Vladimíra Jalče se seznámíte s těmito principy blíže, tak abyste jich mohli i úspěšně použít ve svém životě ať už doma nebo na pracovišti i kdekoli jinde.

 

Vladimír Jalč - Narozen roku 1956. Sám o sobě říká: Esoterika a mnohé metafyzické obory mě zaujaly už ve věku 12ti let. Jsou jimi vykládání karet, astrologie, numerologie, feng šuej a geomantie, hlubinná psychologie a alternativní medicína, jakými je su jok, ájurvéda, homeopatie aj. Pro vyvážení toho všeho se mimo jiné zajímám i o kvantovou terapii, mechaniku a fyziku, o posvátnou geometrii, projektivní geometrii, techniku zlatého řezu, aj.

Smyslem toho všeho je nalezení sebe sama a poznání vlastní parkety, kterou je potřeba nenapodobitelně ve svém životě zastávat. Výše uvedené obory a oblasti nás k tomu mají pouze dovést, ale pak se od nich musíme umět i oprostit. A tady teprve začíná vlastní jedinečná a individuální cesta životem pod takovými kvalitami jako je úcta ke všemu živému, s trpělivostí a pokorou, ale také s pochybnostmi, které poslouží právě k tomu, abychom nezpychli, avšak nesmějí nás v této cestě vpřed zastavit.

Absolvoval jsem dva stupně výuky feng šuej během jednoho roku u lektora, jenž studoval obor stavitelství a posléze si doplnil toto vzdělání u mistra umění feng šuej v Číně, u znalce této tradice se kterým je ve spojení stále. Skutečný mistr se učí neustále skrze praxi a poznání. K výuce jsem se odhodlal až po dalších dvou letech a nyní je tomu třináct let, co tento obor vyučuji i praktikuji se sobě vlastním originálním přístupem.