Kalendář akcí:

čen
2

02.06.2018 - 03.06.2018

čec
13

13.07.2018 - 15.07.2018

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

KonopíKonopí. Cannabis. Marihuana. Léčivá a kouzelná rostlina, která na planetě Zemi roste od pradávna a součástí lidských společenství je minimálně od neolitu. Dokáže dávat dlouhé a odolné vlákno na provazy, sítě i oblečení. Je možné z ní vyrobit ekologický a trvanlivý papír. Umí pomoci postavit domy a vnést do nich teplo a světlo. Její semena nakrmí a vyživí rodiny i zvířectvo. Olej z nich lisovaný dodá jemnost a pružnost kůži a pomůže motorům aut, traktorů i jiných strojů. Pryskyřice, která se nachází na povrchu všech rostlin z rodu cannabis, je schopná přinést nemocným a trpícím lidem i zvířatům milost, úlevu a hojení.

I přes tisíciletou zkušenost se díky šikovné manipulaci povedlo, že byla tato užitečná rostlina po celém světě na více než půl století zakázána a její používání je ještě dnes v některých státech trestáno smrtí. Obrat v myslích lidí a v celkovém sociopolitickém nastavení naštěstí intenzivně probíhá právě nyní a můžeme si jen hodně přát, aby Česká republika nezůstávala zbytečně pozadu. Každý stát, který doposud legalizoval možnost využívání konopných rostlin, mnoho získal (velký přísun peněz do státního rozpočtu a zvýšení množství velmi sympatických pracovních příležitostí).

Jana BudařováJsem bývalá lékařka psychiatrie a systém oficiální západní medicíny jsem dobrovolně opustila v roce 2009 (po 4 letech praxe v nemocnicích). Poté jsem se seznámila s nejnovějšími vědeckými poznatky o působení kanabinoidů v lidském (i zvířecím) organismu a od té doby je mým hlavním záměrem šíření informací nejen o rostlině konopí, ale i o jiných cestách k opravdovému zdraví.

Na fyzické úrovni funguje konopí na úrovni celého lidského (i zvířecího) organismu. V konopné pryskyřici je obsaženo na 1000 různých látek, které komunikují s rozsáhlým specifickým receptorovým systémem (kanabinoidy, terpeny a kanabinoidní receptorový systém). Několik druhů receptorů je přítomno prakticky na všech buňkách lidského (i zvířecího) organismu, takže při působení konopných látek probíhá mnoho velmi důležitých dějů a změn. Hlavní funkcí tohoto systému je udržování homeostázy (rovnováhy). Ovlivňuje nervový a imunitní systém, vnímání bolesti, pohybový aparát, zažívací trakt, spánek a snění, tělesnou teplotu, paměť a učení a mnoho dalšího. Podle nejnovějších vědeckých poznatků dokáže zastavovat růst a omezovat šíření rakovinných buněk, takže kromě možnosti zmírnění nežádoucích účinků chemoterapie, už jsou prováděny klinické studie v léčbě onkologických onemocnění.

Konopné listy a květy je možné užívat jako čaj nebo je rozpustit do mastí, čípků, olejů nebo tinktur. Velmi se doporučuje postupné a spíše pomalejší dávkování, tak, abyste byli schopni si sami vědomě upravit optimální množství, které je pro vás užitečné. Na psychické úrovni funguje molekula THC (tetra-hydro kanabinol) od jisté dávky psychotropně, neboli způsobuje změnu stavu vědomí. Tato změna vnímání může vést k tomu, že ať chcete nebo nechcete, prostě nahlédnete na realitu z úplně jiného úhlu pohledu, než jste doposud byli zvyklí. Můžete třeba uvidět nebo ucítit Jednotu, která je za hmotnou realitou (nebo spíš v ní?). A pokud opustíte ne-mocnou perspektivu lidského ega, tak v sobě najdete pravou sílu a moc být v životě spokojený a zdravý.

MUDr. Jana Budařová

Autorka článku bude přednášet na toto téma na festivalu Miluj svůj život v Praze v sobotu 12.3.2016 v Tělocvičně 1 od 14.00 hod.

www.ezotera.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 310 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život