Nadcházející události

14 zář 2019 - 15 zář 2019
Prodejní výstava Ezotera Praha
26 říj 2019 - 27 říj 2019
56. Festival Miluj svůj život Praha
23 lis 2019 - 24 lis 2019
Prodejní výstava Ezotera Praha

CO MÁTE PRÁVĚ TEĎ NA SOBĚ?

Tričko, kalhoty, ponožky, boty, nějaké spodní prádlo…

Vzpomenete si na to, jak jste je kupovali, jak vypadal obchod a lidé, kteří v něm pracovali?

Zkuste se ponořit trochu hlouběji. Co se s oblečením dělo, než jste ho poprvé vzali do ruky? V kolika obalech bylo zabaleno? Jak se vůbec do obchodu dostalo? A kdo ho zabalil a poslal na dalekou cestu? Představte si ruce, které ho šily a jiné, které nabarvily a utkaly látku. A ještě hlouběji, až k zemědělci a k semínku bavlny, klíčícím v půdě. Tolik práce. Tolik sil. Tolik energie.

A teď si vzpomeňte, kolik jste v obchodě zaplatili. Hodně, nebo tak málo, že byste snad kupovat nové kusy vyšlo levněji, než prát?

Dlouhá léta jsme se radovali, že si můžeme koupit stále víc a víc hezkého a moderního oblečení. Levný polyester od 60. let postupně nahradil vlnu, kožešiny i hedvábí a zjednodušil údržbu. Asijské šičky pracují za tak nízké mzdy, že vůbec nemusíme přemýšlet nad cenou. Obchody jsou všude, vždy plné a barevné a předhánějí se ve výhodnějších nabídkách. Triko za 70 korun? Nekup to! Jenže všechno něco stojí. A po desetiletích rozmachu začínají přicházet první účty. Oděvní a textilní průmysl se staly největšími znečišťovateli planety. Každý den se vyhodí tuny prakticky nového oblečení, nehledě na to, že i pro samotné výrobce je praktičtější neprodané kusy spálit, než se snažit o jejich využití. Tlak na cenu vede k ignorování nákladných bezpečnostních opatření, odpady z barvení a zpracování jsou vypouštěny do řek. Poptávka po levných přírodních vláknech vede k devastaci životního prostředí. Afrika je zaplavena secondhandovými hadrami, které pohřbívají místní výrobce. Všechno je však daleko a neviditelné.

Dokud to nezazvoní přímo u našich dveří. Dokud se nám chemikálie z oblečení nezadřou pod kůži a nezpůsobí nemoc. Dokud mikroplasty volněné praním nezakalí pitnou vodu. Dokud se nám v nevhodných botách nezdeformují chodidla. Dokud nepřicházíme o práci, protože domácí výroba není schopna konkurovat. A i to všechno jsme schopni a občas i nuceni odpustit.

Přejeme si však, abysme to už nikdy nemuseli dělat. Usilujeme o SOULAD mezi tělem a duší, přírodou a městem, udržitelností a módou. Přijďte si prohlédnout kompletní sortiment pro každodenní život v souladu s planetou i vlastními potřebami.

Jaké jsou největší základy zdraví, co jsou vůbec civilizační nemoci a jejich příčiny? Ušetřete za návštěvy specialistů a žijte denně v souladu se svým tělem, myslí i duší a přirozenými principy.

Jaké je nejbližší životní prostředí člověka a jak přirozeně dýchat, sedět, stát, chodit či běhat i v nepřirozeném prostředí? Pokrytí těla má nejzásadnější vliv na jeho zdraví. Většinu problémů s chodidly, kůží, tělem a pohybem máme z nevhodných bot a oblečení. Zvládněte základy souladu módy a těla během interaktivního semináře v pohybu s dárkem pro každého.

Petr Mühlhans, Tomáš Vejrážka

www.soulad.cz

Autoři článku budou na toto téma přednášet na výstavě Ezotera v Praze v sobotu 25.5.2019 v Tělocvičně od 16.00 hod. Po celou dobu konání akce se vám budou rádi věnovat ve výstavním prostoru

Tento článek může být šířen pouze v nezměněné podobě, včetně jména lektora a této poznámky.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA

 

Právě přítomno: 224 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život