About Lexicon

A feature rich and highly configurable, professional Joomla theme.

Nadcházející události

23 kvě 2020 - 24 kvě 2020
Prodejní výstava Miluj svůj život
03 čec 2020 - 05 čec 2020
58. Festival Miluj svůj život Praha

Marjánka Vrabcová Kukui na výstavě Ezotera Praha v květnu 2019

Marjánka Vrabcová Kukui (nebo také Marjánka Mc Comb) je už řadu let spolupracovnicí časopisu Meduňka a my jsme velmi rádi, že ji po letech opět přivítáme mezi účinkujícími na květnové výstavě Ezotera Praha. V Meduňce, naposledy v č. 2/2019, jste si od ní mohli přečíst několik inspirativních článků o havajské filozofii Huna a o umění Ho´oponopono. Tato zralá, ale stále vitální a aktivní žena totiž už dlouho žije střídavě Čechách a na Havaji, kromě toho během svého dosavadního života procestovala téměř celý svět, žila v Kanadě a v Norsku. Z vyprávění mezi ní a redaktorkou Meduňky paní Zuzanou Paulusovou je jasné, že je skutečnou světoběžnicí.

V úryvku z rozhovoru, který vyšel v Meduňce č. 2/2019, v němž si s paní Marjánkou Kukui povídala redaktorka časopisu Meduňka paní Zuzana Paulusová, vám ji rádi představíme a tímto děkujeme za laskavé svolení k uveřejnění.

Proč ses usadila právě na Havaji?

Už řadu let před tím, než jsem na Havaj poprvé přijela, jsem se začala zajímat o Hunu, což je havajská filozofie síly a pozitivního myšlení. Na první zmínku o ní jsem narazila náhodou při jednom společenském setkání, zaujala mne a chtěla jsem se dozvědět víc. Jsem přesvědčená, že tato filozofie může člověku změnit život k lepšímu. Když později moji přátelé z Vancouveru plánovali cestu na Havaj, vyzvali mne, abych se k nim přidala. Čekala jsem na znamení, které by mi ukázalo, že mám jet s nimi, že jde o ten správný ostrov, odkud bych měla čerpat vědomosti o huně. Havajské souostroví totiž zahrnuje sedm ostrovů, které bývají přirovnávány k čakrám, a pak je tam jeden soukromý ostrov. Přátelé jeli na Kauai, to je nejstarší ostrov, nazývaný často Ostrovem zahrad, protože tam všechno neustále kvete. Při rozhodování o cestě jsem si pro sebe stanovila ještě dvě podmínky – abych mohla získat letenku za příznivou cenu a abych mohla na místě nějakou dobu zůstat. Obě tyto podmínky se splnily, a tak jsem na Kauai skutečně odjela, strávila tam nějaký čas společně s přáteli a po jejich odjezdu se napojila na organizaci Aloha International, a na ostrově Kauai už se usadila.

Vraťme se k Havaji. Vrhla ses hned do studia a poznávání Huny?

Na Havaji je doslova na každém kroku cítit aloha, tedy láska. Lidé se ke mně chovali velmi přátelsky, ptali se, co pro mne mohou udělat, aby můj život byl ještě krásnější…

Ale s Hunou je to složitější, Huna doslova znamená tajemství. Je to skryté učení, které se předává z generace na generaci v šamanských rodinách. Není dovoleno, aby se dostalo mimo rodinu. Já jsem se v praxi s Hunou blíže setkala až mnohem později, až když mne havajský šaman přijal do rodiny. Měla jsem o Huně předem hodně nastudováno a načteno díky společnosti Aloha International, kterou vede muž jménem Serge Kahili King. To je člověk, na nějž Huna zapůsobila tak, že se jí začal intenzivně zabývat a její principy zformuloval do sedmi srozumitelných a použitelných pravidel. Na toto téma existuje řada knih, ta nejlepší není zatím do češtiny přeložená, ale např. kniha Městský šaman filozofii Huny dobře vysvětluje a rozvíjí. Jeho knihy jsem četla a studovala mnohem dříve, než jsem na Havaj poprvé přijela.

Kdybys měla shrnout padesátiletou zkušenost cestování…

V mém životním plánu bylo určitě cestování, ale nejsem si jistá, jestli jsem měla v cizině natrvalo zůstat, protože tu „díru“ po ztrátě původního domova v sobě cítím stále.

Moje cestovatelská zkušenost mi ovšem přinesla i mnoho pozitivního: naučila jsem se, jak být sama, uvědomit si svou vlastní sílu, improvizovat, přizpůsobit se podmínkám, naučit se nové jazyky a pochopit různé způsoby života v různých zemích. Velký dar byla Havaj, která je pro mne místem, kde lidé mohou žít v lásce. Díky Havaji a Huně jsem pochopila, že své myšlenky si můžu vybírat a pomocí těch pozitivních si vytvářet život podle svých představ.

S Marjánkou McComb se těšíme se na inspirativní setkání na výstavě Ezotera Praha v neděli 26.5.2019, na které si pro vás připravila stejnojmennou přednášku od 12.00 hod. v Tělocvičně, a také vám bude poskytovat individuální konzultace.

Tento článek může být šířen pouze v nezměněné podobě, včetně jména lektora a této poznámky.

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA

 

Právě přítomno: 463 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život