Kalendář akcí:

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

říj
27

27.10.2018 - 29.10.2018

lis
24

24.11.2018 - 25.11.2018

Spoustu z vás možná zarazí v samotném názvu písmeno „X“. PROČ právě „X“? „X“ znamená v řecké abecedě číslici 10 a v latině též slovo „decem“ - deset, což je symbol lásky a světla, zdroje všeho, co si lze představit. Obsahuje kód „Představ si a bude“, nebo „Představ si a je“. Schopnost uskutečňování tvořivých záměrů, která jsou nám všem vrozené.

Mnoho rodičů se potýká s nezodpovězenými otázkami, na které by rádi znali odpovědi. Je ovšem velmi důležité uvědomit si, že vše vychází a je ovlivňováno mozkem, našimi naučenými programy. Pokud tedy chcete vychovávat své děti tak, aby byly šťastné, spokojené a nic jim v životě nescházelo, pak je toto téma určeno právě pro vás.

Šťastné číslo sedm není spojeno pouze s pohádkami „O Sněhurce a sedmi trpaslících“, nebo „Sedm jednou ranou“, „Sedmero krkavců“ apod., ale použil jsem toto magické číslo i pro 7 základních otázek J.A.K.?… zaměřené právě na děti: Jak s nimi jednat? Jak s nimi mluvit? Jak s nimi co nejlépe zacházet? Jak je správně učit/motivovat? Jak správně vést? Jak je zabavit? Jak je zvládat, když zrovna nemají svůj den?

Svět dětí je o poznání jiný než svět dospělých. Dospěřeší své každodenní starosti i radosti, povinnosti či problémy, ale ty nepatří do světa dětí. Děti mají svůj vlastní svět, ve kterém se rozvíjejí každý den a jejich schopnosti učení a intuitivního vnímání mnohonásobně převyšují schopnosti nás dospělých. Možná to mnoho lidí dokáže těžko přijmout, ale učit bychom se měli my od dětí, nikoliv ony od nás. Jak vše ale funguje, co je vědomí i podvědomí, jak nás i naše děti dokážou ovládat a podobná témata probereme postupně krok za krokem. Ale všechno pěkně postupně.

Co všechno víme o dětském světě?

Mnoho z vás si možná řekne, k čemu mi tyto informace vůbec budou? Já sám snad nejlépe vím, jak se o své dítě starat! Je ovšem nutné se zamyslet nad skutečností, že nás všechny ovládají staré programy. A pokud je nezměníme uvnitř sebe, budou ovládat dál i naše děti. Opravdu jste přesvědčeni, že vaše programy jsou ty správné a funkční? Že přesně víte, jak s dětmi jednat, vychovávat či vzdělávat, aby to bylo pro jejich největší dobro? Rozumíte jim? Nebo spíše občas pociťujete, že si dítě dělá, co chce a vůbec vás nevnímá? To, co se společně naučíme a objevíme, je skutečnost, jak se stát skutečným mistrem duše. Vzájemnou spoluprací a vhodnou formou komunikace lze najít rozpouštědla, která nám odstraní hranice mezi dospělými a dětmi, plná esencí, magie, lásky a krásy. Zároveň se stanou i naším katalyzátorem veškeré naší touhy po všem zvláštním a neobvyklém.

Nový způsob vnímání nás pak za odměnu obdaruje soucitem, podporou, vyšší citlivostí a duchovním vnímáním, čímž společně změkčíme tvrdší okraje krizí a mnohé naučí dovednosti navigace ve svých vodách. Stejně tak jako moře, představuje toto poznání totiž přírodní síly, které jsou mimo naši kontrolu, a tudíž nás může naučit orientovat se v měnících se proudech života a na samém dně najít poklad! A kdo by nechtěl najít v životě skutečný poklad? Asi každý. Ale není poklad jako poklad. I takový poklad může mít mnoho podob. Jedním z hlavních pokladů života je právě poznání a díky tomu, že jste se rozhodli číst tyto řádky, jste udělali ve svém životě první krok k nalezení takového pokladu. I když si velmi dobře uvědomuji, že tím největším pokladem pro vás, je právě vaše dítě, jako pro každého správného rodiče. Na přednášce se mimo jiné dozvíte i něco o skrytých přírodních cestách léčby bez chemie, dokonce i za pomoci ingrediencí, které běžně považujete za odpad a vyhazujete je do koše.

Se stejným názvem vydal autor článku knihu v tištěné i v elektronické podobě. Vše, co v ní naleznete, vychází z mnohaleté praxe s dětmi, neboť při výchově se nejedná, nebo spíše nemělo jednat o „práci“, nýbrž zábavu. Veškerá výchova, poznávání, vzdělávání, respekt, to vše je zde použito hravou formou, kterou děti milují. Naleznete zde mnoho různých příkladů, s čím počítat, nebo čeho se raději vyvarovat. Co na děti nejvíce platí, nebo to, jak nepraktikovat špatné příklady a staré programy.

S láskou a úctou Radovan Ondráček

jaknadeti.com

Autor článku bude na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Plzni v neděli 15.7. v Učebně D od 12.00 hod.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 160 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život