Kalendář akcí:

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

říj
27

27.10.2018 - 29.10.2018

lis
24

24.11.2018 - 25.11.2018

„Ať jsi kdokoliv, skrze tebe ještě hlouběji poznávám sebe“

Ano.. Čím dál tím více si uvědomuji tuto skutečnost. Skrze tebe opravdu ještě hlouběji poznávám sebe.. A je v podstatě jedno,  kdo jsi a odkud jsi přišel do mého života. Podstatné je, co jsi mi „přinesl“, co se skrze tebe mám naučit, co skrze tebe mám pochopit, co si skrze tebe mám uvědomit..

Nikdo z nás neví, jaká bude jeho další životní cesta, jaké bude jeho další životní prožívání. Nikdo z nás neví, koho potká zítra, za týden, za měsíc, za rok.

Většina z nás je orientovaná do budoucnosti nebo uvízla v minulosti. Avšak není podstatné, co bylo, co je již minulé, uplynulé, a též není podstatné, co bude „někdy v budoucnu“. Podstatná je přítomnost. Podstatný je okamžik, který právě prožíváme. Podstatné je uvědomění, s kým mne sám život seznámil, koho jsme „náhodou“ potkali..

Kdysi jsem četla, že „náhoda je dlouho připravovaná nevyhnutelnost“. Jak velmi je to pravdivé. Pokud někdo má být ve tvém životě a obohatit tě prožitkem, ať je pro určitou chvíli jakýkoliv, pro tebe zdánlivě „dobrý“ či zdánlivě „špatný“, objeví se..  Prostě se objeví. Vstoupí do tvého života nečekaně. Zdánlivě náhodou. Potkáš tuto bytost proto, aby u tebe došlo k uvědomění..

Každý, s kým se v životě potkáme, nás svým vlastním způsobem obohacuje. Je pro nás darem.. Obohacuje naše žití svojí existencí, svojí přítomností, svojí energií, svojí jedinečností a svými „lekcemi“, které nám přináší..

V životě každého z nás se nám skrze druhé zrcadlí vše nezpracované, nepochopené a nepřijaté, naše obavy, neláska, strachy, křivdy.. Je toho více.. Vše se zrcadlí s patřičnou intenzitou. Pokud např. chce někdo pozvat druhého na křest svojí knihy či jen třeba do kina a není schopen to spontánně vyjádřit, neboť prožívá strach z odmítnutí, bojí se reakce toho druhého, je to pro něj v každém případě lekce.. A uvědomění.. Co v minulosti prožil, co ho vede ke strachu z vyjádření, jak věří sám sobě, jak se přijímá a má se vůbec rád? Proč má obavy z toho, že ho právě dotyčná osoba odmítne. Stalo se to  v minulosti opakovaně?

Ten, kdo trpí, je naše duše. A bolest se následně projevuje ve fyzickém těle. Mohli bychom si položit řadu otázek, třeba proč má někdo problémy s očima, proč jiný trpí nesnesitelnou bolestí zad či kloubů, proč někdo musí podstoupit gynekologickou operaci a další trpí ekzémem..? Na co ukazují tyto fyzické projevy? Co nás skrze ně vede k uvědomění?

To, že nějaký okamžik vnímáš jako radost či bolest je záležitostí prožitku, tvého již v minulosti prožitého okamžiku, který si pamatuješ, a který způsobuje tvoje nastavení.. Když si toto uvědomíš, můžeš vše prožívat nově, můžeš být bdělý, můžeš být opravdu přítomný. Můžeš si uvědomit, že vše jednou pomine. Jen vědomí zůstane.. Tebe a též každého ve tvém životě tento společný prožitek posune.. Prožitek radosti i prožitek bolesti.. Posune tě k uvědomění, posune tě k sobě samému, k tomu, kdo ve skutečnosti opravdu jsi..

Nejsou to jen lidské bytosti, které nám zrcadlí kdo jsme, jak na sebe nahlížíme, jak se vnímáme, a co nám přináší uvědomění.. Pokud jste si někdy všimli kvetoucího stébla trávy, něčeho tak zdánlivě prostého a jednoduchého, mohli jste v něm spatřit nekonečnost.. Má v sobě obsažené všechno.. Má v sobě slunce, nebe i zemi.. Je v něm skrytá vláha deště a pohlazení vánku, dotek motýlích křídel. Je toho více.. Rozmanitost pulzujícího života.. Boží přítomnost..

Každý z nás je tím, kdo sobě může přinést uzdravení. Uzdravení situací, fyzického těla i svojí duše. Nikdo jiný za nás nemůže nic odžít, nemůže za nás převzít odpovědnost za naše činy, za naše rozhodnutí, za naše trápení. První krok může učinit jen každý z nás osobně, sám za sebe. Přijetím, změnou a láskou. Láskou uzdravující, všeobjímající a přesahující.. Láskou ve všech jejích podobách. Až si lidé uvědomí tuto přírodní zákonitost, začnou uzdravovat sami sebe a jeden druhého, neboť všechno souvisí se vším a všichni jsme propojeni navzájem..

Ano.. Stačí tak zdánlivě málo. Třeba se pořádně zhluboka nadechnout.. A vnímat světlo v očích, které ti ukazuje krásu tvé duše..

Na závěr mého psaní Vás srdečně zvu na přednášku o zrcadlení, poznávání, bolesti duše, energii bylin a vědomí sebe.. Na vlně lásky si budeme nejen povídat…

Těším se na setkání s každým. Ať jsi kdokoliv…

S láskou

Zuzana Martínková

www.energiebylin.cz

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 166 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život