Kalendář akcí:

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

říj
27

27.10.2018 - 29.10.2018

lis
24

24.11.2018 - 25.11.2018

 

Strach! Všichni jsme se s ním setkali, všichni jsme zažili, co s námi provádí, všichni jej důvěrně známe. Všichni víme, jak paralyzující mohou být jeho účinky a jaký to má dopad na naše konání. Je mnoho způsobů jak se strachem pracovat, můžeme jej přehlížet, nebo potlačit, což ovšem nic neřeší, nebo jej můžeme přijmout, zpracovat, pochopit a tím pádem propustit a opustit. Tak, aby nebyl překážkou v našem konání. Jednou z velmi dobrých, rychlých a účinných metod je chůze po střepech, neboli glasswalking.

Už slyšíte řinkot tříštícího se skla? A teď si představte, jak vám praskají ostré střepy pod nohama, vaše chodidla se jich dotkají, cítíte jejich ostré hrany a víte, že každou chviličku musí proříznout plosku vaší nohy...všichni přece víme, že rozbité sklo má ostré hrany a o střepy se můžeme lehce pořezat. Každý už jsme to zažili. Tak proč dělat něco, o čem dopředu víme, jak to dopadne? Proč vstupovat do hromady střepů, když vím, že mně pořežou? Právě proto, abychom svému mozku, nebo přesněji tomu „šotkovi“, který nám našeptává, co můžeme a nemůžeme, co zvládneme a nezvládneme, ukázali, jak moc nám lže. Jak fungujeme podle toho, co nás naučili a co jsme v minulosti viděli.

A pokud si dovolíme vystoupit ze své komfortní zóny a pokud si dovolíme zkusit to, co jsme ještě nezkusili, můžeme zažít, co jsme ještě nezažili. Třeba transformaci během pár vteřin. Transformaci svého strachu, svých přesvědčení, svých programů a znalostí fyziky. Získáte zkušenost, že pokud plně zaměříme pozornost do jednoho bodu, zde na svá chodidla a jdeme do akce. Vstoupíme na koberec střepů a po celou dobu se plně soustředíme na to, co děláme, klademe pravou nohu před levou a levou před pravou, staneme se součástí zázraku. Popřeme fyzikální zákony, popřeme i naše zažité a tisíckrát ověřené programy a přesvědčení a pochopíme, že strach je jen iluze, jen naše představa. Že pokud si to dovolíme a věříme, že je to možné, dokážeme nemožné.

A věřte, že budete mile překvapeni, jak příjemná je chůze po koberci střepů. Lepší a příjemnější masáž chodidel budete těžko hledat.

Co všechno nám tedy chůze po střepech přináší? Zvýšení sebevědomí, důkaz vlastní odvahy, cestu k rovnováze, vědomí vlastních možností a schopností. Zažijeme na vlastní kůži, přesněji chodidlech, že při plně zaměřené pozornosti překonáme překážky, které se nám jevily, jako nepřekonatelné.

Bc. Milan Chadima, Dana Andrlová

Autor článku bude na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Praze v sobotu 17.2.2018 od 17.00 hod. v Tělocvičně 1.

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 15 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život