• icon Festival Miluj svůj život
  • icon Ezotera prodejní výstava
  • icon Noviny Ezotera
image Miluj svůj život Praha

16.-18.02.2018
51. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů program
image Ezotera Praha

25.11.–26.11.2017
prodejní výstava zdravého životního stylu program
image Informační noviny Ezotera Informace o našich akcích a nových esoterních směrech ke stažení zde

Každý z nás si položil určitě alespoň jednou v životě tyto otázky: Kým doopravdy jsem? Nebo: Co doopravdy chci? Téma vlastního sebepoznání je tak důležité, že bychom se jím měli zabývat vážně všichni. Nejen my dospělí, ale měli bychom k dobrému sebepoznání vést i své děti, včetně dětí na školách. Já sama jsem začala s pečlivým poznáváním sama sebe ve svých 26 letech. Dnes je mi 53 let a vedu k dobrému sebepoznání i druhé lidi již 20 let.

Abychom se mohli dobře poznat, měli bychom vědět, z čeho se vlastně naše povaha skládá. Naše povaha se skládá z oblasti myšlení, z oblasti komunikace, z oblasti emocí i z oblasti konkrétních činů. Chceme-li se dobře poznat, měli bychom tyto části povahy jednu po druhé pečlivě analyzovat. Pokud toto učiníme, dospějeme k velmi dobrému sebepoznání, které nám následně pomůže v mnoha směrech života (s výběrem školy, s výběrem povolání, s výběrem partnerů, životního stylu i koníčků, ale také s každodenními volbami, které musíme neustále činit).

Pro mnoho lidí ale není snadné dospět vlastním úsilím k dobrému sebepoznání. Proto hledají pomoc u druhých. To ale není vůbec třeba, když budou znát systém, jak sami sebe analyzovat. A protože já jsem velký analytik, a navíc analytik hodně pečlivý, napsala jsem na toto téma knihu, která má stejný název jako tento článek, kde vedu čtenáře krok za krokem k tomu, aby svou povahu systematicky poznávali. A protože každá oblast naší povahy se skládá vždy z kladů, slabin i bloků, je třeba v každé oblasti rozebrat všechny tyto body, a pak opět vše poskládat v jeden uspořádaný a přehledný celek.

A protože jsem chtěla čtenářům práci ještě víc usnadnit, aby nemuseli na vše přicházet sami, napsala jsem u všech oblastí i odpovědi, a na čtenářích jen bude, aby vše pečlivě četli a pravdivě si odpovídali. Odpovědi jsem napsala ke všem oblastem proto, aby lidé věděli, jaké jednání do jaké oblasti patří a zbytečně v tom nechybovali. Uvedu příklady, abyste věděli, co tím myslím.

Řeknete o sobě například, že jste rychlí a pohotoví. To ale nestačí a nic z toho o sobě pořádně nezjistíte. Abyste správně odpověděli, je třeba konkretizovat, kde jste rychlí a pohotoví. V oblasti myšlení? V oblasti komunikace? V oblasti konkrétního konání? Pokud si přesně neodpovíte, nebudete vědět, kde máte tuto schopnost využívat, protože například pohotovost v myšlení nebo v oblasti komunikace budete využívat v jiných oblastech než pohotovost v oblasti konkrétních činů, kterou můžete využít například v oblasti sportu i jinde.

To samé platí pro oblast slabin. Když o sobě řeknete, že jste líní, co tím přesně myslíte? Jde o lenost v oblasti myšlení? Nebo jde o lenost v oblasti konkrétních činů, kdy se například kvůli tomu vyhýbáte práci? V tom jsou obrovské rozdíly, a teprve jasným pojmenováním věcí začnete chápat, co přesně máte rozvíjet, nebo naopak měnit.

Vidíte, jak důležité je jasné rozlišování i jasné pojmenovávání? A právě tyto pečlivé přístupy vás k dobrému sebepoznání vždy dovedou.

Na závěr se s vámi rozloučím těmito slovy: Kvalitní poznání vlastní povahy je základem veškerého dalšího životního směřování. Proto vám na závěr mého psaní i já přeji, aby vám tato kniha byla při poznávání sebe dobrým průvodcem a co nejvíce vám pomohla.

Přeji vám krásné vánoční svátky i hodně štěstí v životě.

Miroslava Holoubková

Autorka článku bude na toto téma přednášet na festivalu Miluj svůj život v Praze v sobotu 17.2.2018 v Učebně A od 13.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

  • Videa
  • Fotogalerie
  • Externí fotogalerie
image

Reportáž do zpravodajství RT TV

Shrnutí programu prodejní výstavy EZOTERA září 2014 - reportáž do zpravodajstvi televize RT TV CZ.
Reportáž do TV

REGIONALNÍ TELEVIZE CZ

EZOTERA 20.-21.9.2014

Spustit video


image

Reportáž z festivalu Miluj svůj život

Reportérka internetové televize Příznaky transformace Ava Chrtková a její rozsáhlá reportáž z festivalu MSŽ Plzeň 4.-6.7.2014.
Videoreport

Youtube kanál

Příznaky transformace

Spustit video


image

Videopozvánka na akci

Video pozvánka na festival Miluj svůj život 2012.
Shrnutí teze festivalu

Youtube kanál

festival MSŽ

Spustit video

image

festival Miluj svůj život

Fotogalerie z festivalu Miluj svůj život.
foto Ava Chrtková a Jan Salakvarda

mezinárodní festival

duchovních směrů

Vstup do galerie


image

EZOTERA prodejní výstava

Fotogalerie z prodejní výstavy EZOTERA..
Archiv agentury ANO

prodejní výstava

pro vás

Vstup do galerie

image

Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012

Fotografie nadšence pana Klouby z Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012.
Autor fotografií KLOUBA foto

kanál RAJČE idnes

Klouba

Prohlédnout


image

Miluj svůj život 2013

Další umělecké fotografie z nadšeného návštěvníka festivalu Miluj svůj život 2013.
Autor fotografií LUCKY MOUSE

kanál RAJČE idnes

LuckyMouse

Prohlédnout