Kalendář akcí:

čen
2

02.06.2018 - 03.06.2018

čec
13

13.07.2018 - 15.07.2018

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

Se slovem neplodnost málo souzním, protože během své dlouholeté praxe psycholožky v oblasti náhradní rodinné péče jsem potkala mnoho rodin, kterým lékaři sdělili, že děti mít nemohou, a čas ukázal, že je to ještě jinak. Nedobrovolná bezdětnost se však dnes dotýká mnoha párů.

Kterým směrem se při rozhodování o svém rodičovství vydají, je častou složitou volbou. Budou podstupovat léčbu? Pokud selže, budou děti adoptovat? Rozhodnou se zůstat bez dětí? Motivace pro kterékoliv z těchto řešení do budoucna formuje život páru i dětí, které do něj případně přijdou.

Jaké jsou mé zkušenosti z práce s těmito klienty při stavění konstelací? V osudech těchto rodin se zrcadlí důležitost systemických zákonitostí a pravidel, jak je znám ze stovek konstelací, které jsem postavila od roku 2003. Přibývají klienti, kteří díky sestavení konstelace mohou nově nahlédnout na svou bezdětnost, adoptivní, či pěstounské rodičovství, nebo vlastní dětství strávené mimo rodičovskou péči.

Jsou mezi nimi

• Děti vyrůstající u příbuzných

• Děti vyrůstající v ústavech

• Děti a rodiny adoptivní

• Děti a rodiny pěstounské

• Děti počaté díky dárcům

To všechno jsou účastníci mých seminářů, kteří si nejčastěji kladou otázky:

„Kdo všechno se podílel na rozhodování o mém osudu?“

„Co bylo skutečným motivem těch, kteří se mě vzdali, nebo mě přijali?“

„Jsou některý systém, jeho člen, či kapitola života dítěte zatajené, neuznané, bez respektu?“

Nová orientace, změněný obraz, zážitek obnovení rovnováhy, nabytá odvaha zkoumat a integrovat svou minulost, které se během konstelace objevují, pomáhají klientům využít zdroje, aby mohli pojmenovat své místo v rodinném systému a najít to, co lze nově oddělit či spojit, ocenit či odmítnout, aby byla jejich budoucnost naplňující a zdravá.

Eva Pávková

Seminář konstelací pod vedením brněnské psycholožky Mgr. Evy Pávkové na aktuální téma Neplodnost, bezdětnost a náhradní rodinná péče bude součástí říjnového festivalu Miluj svůj život v Praze v neděli 29.10.2017 v Učebně E od 13.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 1609 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život