• icon Festival Miluj svůj život
  • icon Ezotera prodejní výstava
  • icon Noviny Ezotera
image Miluj svůj život

7.7.-9.7.2017
49. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů program
image Ezotera Praha

20.5.–21.5.2017
prodejní výstava zdravého životního stylu program
image Informační noviny Ezotera Informace o našich akcích a nových esoterních směrech ke stažení zde

O tom rozhoduje množství a kvalita životní energie, jež v nás proudí. To, co nazýváme životní energií je v podstatě základem fyzického života. Pokud v našem těle proudí životní energie, pak žijeme, vyvíjíme se a učíme – a pokud proudit přestane, nastane oddělení duše od hmoty, čemuž říkáme fyzická smrt.

Celý vesmír, náš svět i my sami, jsme tvořeni energií a jsme součástmi energetického systému. I my máme svůj energetický systém, v němž jsou zastoupeny všechny protikladné energie – tedy duch i hmota, láska i strach, mužský i ženský princip, chaos i řád.

Každý z nás má k dispozici určitý objem životní energie. Její část je nutná na nezbytné procesy, které probíhají v organizmu bez našeho vědomého řízení. Je to například dýchání, trávení atd. Další část můžeme používat podle vlastní volby a je určena k pohybu, činnosti, práci, učení, realizaci změn, regeneraci … . Přirozený a harmonický vývoj by měl přinášet v souvislosti s naším sebepoznáním stále větší množství životní energie, kterou přijímáme ze země – ke zhmotňování a z vesmíru - k poznání.

Podle vesmírných zákonů jsme každý zodpovědný sám za sebe, jsme svobodní a jsme si rovni. Je tedy naše zodpovědnost, jak zacházíme se svou životní energií – zda ji plně využíváme pro sebe a svůj rozvoj a regeneraci těla, nebo zda ji vyplýtváme na manipulaci s ostatními a ve snaze změnit druhé lidi a na vnější situace, které se nás ve skutečnosti netýkají. Tak se stává, že objem volné životní energie klesá, protože ji vyhazujeme směrem ven, kde nemůže být využita a navíc ji většinou neumíme dostatečně čerpat ze země ani z vesmíru. Pak postupně bereme energii i ze svého organizmu, čímž se jeho části postupně oslabují, poškozují až přestane být životaschopný.

Mnozí lidé se neustále snaží milovat ostatní, rozdávat lásku – ovšem platí vždy to, že kdo nemiluje sám sebe, nemůže milovat nic a nikoho, protože v sobě lásku- tedy energii lásky- nemá. Takže ji nemůže rozdávat a pokud něco dává, pak je to jen strach a bolest.

Každý z nás se učí sebelásce a k tomu samozřejmě patří poznání zákonitostí , které určují kvalitu našeho života. A ten kdo se to naučí, pak lásku vyzařuje a tím prozáří i celé své okolí a své blízké. Posuďte sami, jak se žije v blízkosti nešťastného, nespokojeného, zlostí a nenávistí naplněného člověka , a jak se cítíme v přítomnosti toho, kdo je šťastný, spokojený se sebou a vyzařuje svou vnitřní pohodu a sebelásku jako příjemné teplo.

Všichni mají svobodnou volbu, jak naloží se sebou a se svou životní energií. Uvedu několik způsobů, jak o tuto energii přicházíme. Je to boj, odpor, věnování pozornosti tomu, co se nám nelíbí, vysávání od druhých, zachraňování těch, kdo se sami zachránit nechtějí, zasahování do svobody druhých lidí, manipulace, potlačování citů a pocitů, lhaní, víra v bludy a iluze, nespokojenost se sebou, nenávist k sobě, pocit viny, sebeobětování - tedy vše co děláme ze strachu.

A jak můžeme energii doplňovat : meditace, relaxace, pobyt v přírodě, činnost, co nám dělá radost, - tedy vše , co děláme s láskou k sobě. Můžeme se naučit i další techniky, jak jí získávat dostatečné množství energie k tomu, abychom byli zdraví a mohli naplno užívat života ve všech oblastech.

Každý se může svobodně vybrat, zda chce vyhazovat svou energii bez užitku a pak jen přežívat a živořit, a nebo zda se rozhodne věnovat ji učení, vedoucímu k poznání sebe, svých energií, různých možností jak obnovit rovnováhu, odblokovat svůj energetický systém, uzdravit své tělo i duši, objevit své schopnosti a umět je s láskou využít, osvobodit se od závislostí a lpění , poučit se z vlastních chyb a omylů, odpustit si, být upřímný a být sám sebou – přijmout se a mít se rád…

Ten, kdo se rozhodne vzít sebe a svůj život do vlastních rukou, se může naučit, jak zacházet se sebou a se svou životní energií, na speciálních praktických seminářích.

Toto učení je dobrodružná cesta, s mnoha překážkami i s nezbytným ponořením do ukrytých strachů a bolestí a jejich uzdravováním. Poznání sebe a vlastní duše skýtá nekonečné možnosti. Jít po této cestě můžeme jen my sami a nikdo za nás nemůže nic vyřešit ani prožít.

Dary a odměny za vše, co pro sebe uděláme, přicházejí postupně, pomalu, ale vždy stojí za to. Je to uzdravení, poučení, pochopení, osvobození, úleva, sebedůvěra, sebeláska, soucit…

Hlavně se nám také zvyšuje objem životní energie, kterou plně umíme využít pro sebe a svůj vývoj. Zároveň vším, co uděláme pro sebe, obohatíme a inspirujeme i své okolí. Učíme se učinit sami sebe šťastnými a spokojenými, protože začínáme chápat a věřit, že to můžeme zařídit jen my a přestali jsme očekávat, že nás učiní šťastnými někdo jiný – protože to prostě nejde……

Zkrátka můžeme se rozhodnout, zda chceme jen přežívat a živořit s minimem energie, protože si ji nedokážeme udržet a nechceme se naučit, jak to vylepšit. A za své těžkosti a nespokojenost budeme dál vinit ostatní. A nebo se zaměříme na sebe a položíme si otázku : Co mohu pro sebe a svou záchranu udělat já? A odpověď je jednoduchá. Můžeme se naučit, jak si svou energii udržovat, jak ji zkvalitňovat, doplňovat a využívat pro sebe a vylepšení všeho, co nám nefunguje a nevyhovuje.

A pak můžeme žít naplno a stále se nám otvírají další a další možnosti jak si užívat , dopřávat si více radostí a realizovat své sny.

Jiřina Slámová (terapeutka,lektorka a spisovatelka) – přednáška na festivalu Miluj svůj život 11.2.2017od 10 hod)

  • Videa
  • Fotogalerie
  • Externí fotogalerie
image

Reportáž do zpravodajství RT TV

Shrnutí programu prodejní výstavy EZOTERA září 2014 - reportáž do zpravodajstvi televize RT TV CZ.
Reportáž do TV

REGIONALNÍ TELEVIZE CZ

EZOTERA 20.-21.9.2014

Spustit video


image

Reportáž z festivalu Miluj svůj život

Reportérka internetové televize Příznaky transformace Ava Chrtková a její rozsáhlá reportáž z festivalu MSŽ Plzeň 4.-6.7.2014.
Videoreport

Youtube kanál

Příznaky transformace

Spustit video


image

Videopozvánka na akci

Video pozvánka na festival Miluj svůj život 2012.
Shrnutí teze festivalu

Youtube kanál

festival MSŽ

Spustit video

image

festival Miluj svůj život

Fotogalerie z festivalu Miluj svůj život.
foto Ava Chrtková a Jan Salakvarda

mezinárodní festival

duchovních směrů

Vstup do galerie


image

EZOTERA prodejní výstava

Fotogalerie z prodejní výstavy EZOTERA..
Archiv agentury ANO

prodejní výstava

pro vás

Vstup do galerie

image

Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012

Fotografie nadšence pana Klouby z Miluj svůj život, festival Ezotera 26.-28.10.2012.
Autor fotografií KLOUBA foto

kanál RAJČE idnes

Klouba

Prohlédnout


image

Miluj svůj život 2013

Další umělecké fotografie z nadšeného návštěvníka festivalu Miluj svůj život 2013.
Autor fotografií LUCKY MOUSE

kanál RAJČE idnes

LuckyMouse

Prohlédnout