Kalendář akcí:

čen
2

02.06.2018 - 03.06.2018

čec
13

13.07.2018 - 15.07.2018

zář
15

15.09.2018 - 16.09.2018

Možná to znáte. Máte před sebou nějaký problém, situaci nebo výzvu a začnete vymýšlet, jak se s tím co nejlépe vypořádat, aby to bylo OK, přínosné, smysluplné, prostě co nejlepší. Spousta myšlenek nám pluje hlavou, a právě mezi nimi může být něco jako: ale na to já nemám, to nezvládnu, na to nemám peníze, pan XY říkal, že to už lepší nebude, jsem už stará, co by na to řekli oni, je to těžký, ...musím udělat, co mi poradila…, měl bych tam zajít, nemůžu ji to udělat, co když to nevyjde atd.

Je toho mnoho, čím nás naše mysl doslova bombarduje, běží na plné obrátky a konstruuje všechna možná pro a proti. Tím se může lehce stát, že se zastavíme, vzdáme se svých snů i radostí, pohřbíme je hluboko v sobě a nevíme, jakou cestou se vydat. Na řadu tedy přichází dobré rady, zaručené návody, případně nějaký únik (není žádné překvapení, kolik lidí dnes používá nějaké pomocné látky - i předepsané).

 

Přestože mám kolem sebe spoustu úžasných kreativních lidí, kteří žijí naplno, vnímám i spoustu těch, kteří se bojí cokoliv projevit, aby neudělali chybu, a nemají to či ono nebo těch, kteří se řídí svými naučenými programy, přestože se necítí dobře a myslí si, že štěstí mají jen vyvolení. Důležité je uvědomění a na to se hlavně ptám svých klientů - co doopravdy chtějí, což mnozí z nich ani nevědí nebo jen opatrně naznačují. Mít obrovská přání jim připadá sobecké a nereálné.

Když si vzpomeneme na své dětství, šlo nám většinou vše samo a hladce. Proč? Nepřemýšleli jsme nad tím, proč by to nešlo, nepotřebovali jsme se zdokonalovat nebo na sobě pracovat a vše řešit. Vzpomeňme si, jakou radost nám dělalo skákat do kaluží, lézt po stromech, zpívat a tančit, kdykoliv se nám zachtělo. Kdo to dnes jako dospělý skutečně udělá?

A to bez opojných látek nebo v komunitě, kde se to smí. Kdo si jen tak poskočí a zatancuje, když ho to napadne? Dnešní civilizační systém je nastaven tak, že tuto životadárnou spontánnost potlačuje už v předškolním věku. Něco málo o tom vím, přes 15 let jsem působila ve školství. Oproti některým kolegyním jsem měla to štěstí, že jsem se řídila jen sama sebou, dokud to šlo.

Musíme se přeci chovat rozumně! A to je celý kámen úrazu, kdy se odřezáváme od úžasného zdroje nápadů, jak si tady ten náš život užít. Kde zůstanou naše pocity, které nás neomylně vedou? A v žádném případě to není tak, že byste měli myslet pozitivně. To ale už doufám všichni víte, že nefunguje. Ani tak, že byste něco museli. Jen vám ukážu, že to funguje možná jinak, než jste si mysleli.

Abych pravdu řekla, radši přímo komunikuji se svými klienty, než abych psala články. Ráda je provázím jejich příběhem a ukazuji, kde je skutečná zodpovědnost za jejich život, což někdy vyvolává řadu veselých situací a aha momentů. Proto se na vás moc těším na přednášce, kde si povíme, jak vyzrát nad dotěrnými myšlenkami a neutopit se v nich. Názorně si pohrajeme s tím, co vás bude zajímat.

Možná budete překvapení a možná budete zklamaní a to je super, to je život.

Veronika Franzová

http://www.bubnovaniterapie.cz/

http://www.centrumnatura.cz/

Autorka článku bude přednášet na výstavě Ezotera v Praze v sobotu 26.11.2016 v Učebně C od 18.00 hod. a dále bude přednášet na toto téma na festivalu Miluj svůj život v Praze v sobotu 11.2.2017 v Učebně C od 19.00 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

Foto EZOTERA Praha

Ohlédnutí za prodejní výstavou EZOTERA září 2017 

Pozvánka na předvánoční Ezoteru listopad 2017

Právě přítomno: 1554 hostů a žádný člen

Tématické články Festival Miluj svůj život